1.) Séták után töröljük meg allergiás kedvencünk tappancsait és hasát vizes kendővel, vagy öblítsük le vízzel.
2.) Rendszeresen fürdessük őt gyógysamponnal, hogy csökkentsük a bőrfelszínén lévő allergéneket, és tápláljuk a bőrét. Gyakori fésüléssel tovább csökkenthetjük a szőrén megtapadt allergének mennyiségét, és ezzel a viszketegséget is.
3.) Ha kutyusunk száraz bőrterületeit hidratáló készítményekkel kenegetjük, csökkenthetjük a bőrszárazság okozta viszketést. Bőrtápláló táplálék kiegészítőket is adhatunk pollenallergiás kedvencünknek.
4.) Akkora kiszerelésű száraztápot vásároljunk, amit 4-6 hét alatt megeszik kisállatunk. A bontott eledeles zacskót zárjuk lehetőleg légmentesen, különben tárolási atkával szennyeződhet, ami a poratka allergia esetén tüneteket okozhat. Ha nagyobb zsákot veszünk, kisebb adagokban fagyasztva is tárolhatjuk a tápot.
5.) Azokat a textileket, amikkel sűrűn érintkezik allergiás kedvencünk bőre (pl.:fekhely, pléd, játék) gyakran mossuk 60°C-on.
6.) Legalább hetente portalanítsunk a lakásban vizes kendővel, majd alapos porszívózással és felmosással csökkentsük otthonunkban a port.
7.) Gondosan válasszuk meg allergiás kutyusunk fekhelyét. Kerüljük a tollat vagy gyapjút tartalmazó kutyaágyakat, szintetikus anyagból készültet válasszunk. Akár hypoallergén fekhelyet is vásárolhatunk, de egy műanyag kosár és a benne lévő, könnyen mosható párna is jó megoldás lehet.
8.) Ha ő is a mi ágyunkban alszik, mosható ágyneműt, ágyneműhuzatot és matracvédőt használjunk. Ezeket cseréljük minél gyakrabban, akár hetente. Amit lehet, szárítsunk szárítógépben, mert ezzel elpusztíthatóak a poratkák. A matracokban is nagy mennyiségben jelen lehetnek, ezért gyakori, alapos tisztításuk szükséges.
9.) A padlószőnyeg nehezen tisztítható meg az allergénektől, a padló, parketta, járólap, vagy linóleum jobb választás.
10.) A szőnyegeket is tisztítsuk gyakran. Az alapos porszívózásnál a gőztisztítás még hatékonyabban elbánik az allergénekkel.
11.) A nem mosható kárpitozott tárgyakat 12 órát pihentessük a napon, majd alaposan porszívozzuk ki. Ezzel nagyban csökken a bennük lévő poratka mennyisége.
12.) A légkondicionálók szűrőjét se felejtsük el gyakran tisztítani.
13.) Használhatunk párátlanító gépeket, vagy hepa szűrős légtisztítókat is.